26 września

    W poniedziałek 26 września rozpoczęło się ważenie tornistrów w gabinecie pani pielęgniarki. Rozpoczęły je klasy I. Uczniowie uważnie śledzili i porównywali wagę swoich plecaków. Każdy dostał karteczkę dla rodziców, ile kg dźwiga na plecach. 

Ważenie tornistrów


ile waży mój tornister

każdy plecek zostanie zważony

w gabinecie pielęgniarki szkolnej

zazraz będzie wiadomo

    26 września uczniowie klas IV wraz z wychowawcami mieli całodniowe warsztaty integracyjne, których celem było lepsze poznanie się i wypracowanie zasad wzajemnej współpracy. Uczniowie pisali sobie miłe „listy na deszczowy dzień”, odgrywali scenki, tworzyli nić powiązań i przygotowali plakat zatytułowany Co jest dla mnie ważne w życiu?

Dodatkową atrakcją warsztatów było wspólne spotkanie obu klas, prezentacja wypracowanych posterów oraz zabawa w kalambury. Obie klasy myślą o kolejnym, wspólnym spotkaniu.

--gallery-a-126--

23 września

      W piątek w naszej szkole obchdziliśmy "Dzień jabłka i śliwki". Udekorowane klasy, prace plastyczne i literackie, których motywem przewodnim były te właśnie owoce, zdominowały piątkowe przedpołudnie. Na dwóch przerwach w świetlicy szkonej odbył się kiermasz przysmaków ze śliwek i jabłek. Klasy prezentowały swoje stoiska, na których można było kupić niezliczoną ilość ciast, ciasteczek, suszonych owoców, placuszków z jabłek  i prawdziwego chleba na zakwasie z domowymi powidłami. Świetlica szkolna przygotowała sok jabłkowy własnej produkcji. 

 --gallery-a-122--

zobacz więcej...

 21 września

     W ramach programu "Szkoła promująca zdrowie" uczniowie klas I-III i I-VI mogą spędzić pierwszą przerwę obiadową w klasach, w których słuchają muzyki lub grają w gry planszowe. Poniżej zdjęcia z sali nr 30.

sala gier planszowych


Klaudiusz i Jaś grają w bierki

W sali nr 30 można na przerwie grać w popularne gry

gry logiczne cieszą się dużą popularnością

 zobacz więcej...

16 września 2011 r.

      W piątek uczniowie klas I-III i IV-VI po raz kolejny wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Młodsze klasy sprzątały teren przy szkole, zaś klasy starsze pod opieką wychowawców i nauczycieli  porządkowali najbliższą okolicę.  

--gallery-a-117--

 14 września 2011 r.

      Przed zebraniami z rodzicami odbył się w szkole kiermasz kół zainteresowań, które będą organizowane w roku szkolnym 2011/ 2012. Rodzice zapoznali się z ofertą kół, a nauczyciele prowadzący udzielali dodatkowych informacji. Na kiermaszu zaprezentowane były również działania prowadzone w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”. Rodzice otrzymali ulotki,a także odpowiadali na pytania zawarte w przygotowanej ankiecie.

Kiermasz kół zainteresowań


kółka zainteresowań dla klas I-III

kółka zainteresowań prowadzone przez p. Milczarek

rodzice mogli uzyskać dodatkowe informacje od nauczycieli
 

więcej zdjęć

Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.sp65lodz.pl/59