Biblioteka szkolna zaprasza:

Piątek830 -1300

Kalendarium 2021/2022

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Co się dzieje w naszej szkole?

Wystawa

Biblioteka zaprasza na wystawkę książek w bibliotece. Można czytać baśnie i legendy po polsku i po angielsku, przejrzeć mniej i bardziej znane zbiory, obejrzeć portrety i biogramy najsłynniejszych twórców baśni.

Rok pod tytułem

Uczniowie mogą podjąć wyzwanie czytelnicze na bieżący rok szkolny. Należy przeczytać minimum cztery książki według ustalonego klucza. Zachęcam! Już pierwszego dnia zdecydowali się dwaj czytelnicy z klasy siódmej. Biblioteka czeka na kolejnych śmiałków.

Kalendarium 2020/2021

Jubileusz dwudziestolecia Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych

XX Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie pod hasłem Jestem Łódź dobiega końca.Nasza uczennica Maria Wypiorczyk z klasy IVa zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym Moje miasto w palecie barw i weźmie udział w uroczystym podsumowaniu.

Gratulujemy!

Dla uczestników etapu finałowego w bibliotece szkolnej przygotowano dyplomy i nagrody. O sposobie i terminie odbioru uczniowie zostaną poinformowani pocztą librusową.

Wyniki XX Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych

Pokochaj Czytanie

Zakończono szkolny etap konkursów Jestem Łódź. Uczestnicy poznawali i ilustrowali łódzkie legendy, na podstawie albumów i stron o mieście projektowali pocztówki oraz przygotowywali recytację wybranego utworu poetyckiego o naszym mieście. Szkolni laureaci i ich prace będą reprezentować naszą szkołę w finale.

Oto wyniki:

nazwa i rodzaj konkursuadresaciilość pracwybrani reprezentanci
Legendy znad Łódki konkurs plastycznyKlasy I-III78N. Wleźlak 2a J. Fornalewicz 2a J. Oknińska 3b
Moje miasto w palecie barw konkurs plastyczny
Klasy IV-VI12M. Wypiorczyk 4a L. Majos 4a E. Trzmielak 6b
Łódź słowami malowana konkurs recytatorski
Klasy VII-VIII1K. Balcerek 7c

STYCZEŃ-LUTY

Bilet powrotny do biblioteki –

akcja czytelnicza

Akcja czytelnicza zaproponowana przez czasopismo Biblioteka w Szkole jest formą zabawy, mającą na celu zachęcenie uczniów klas II-III do aktywnego korzystania ze szkolnej biblioteki.

Dzieci otrzymały już bilety, dzięki którym przeczytane książki będą porządkować w różne kategorie.

Mała książka – wielki człowiek

kampania wspólnego, rodzinnego czytania

Pierwszoklasiści w ramach projektu Mała książka – wielki człowiek 12 lutego otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które są zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter i czytania, najpierw przy wsparciu najbliższych, a potem samodzielnie.

LISTOPAD-GRUDZIEŃ

XX Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie

Tegoroczna edycja pod hasłem Jestem Łódź obejmuje trzy konkursy dla szkół podstawowych:

• plastyczny dla klas I-III Legendy znad Łódki
  • plastyczny dla klas IV-VI Moje miasto w palecie barw
  • recytatorski dla klas VII-VIII Łódź malowana

Organizatorem jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Z książką Ci do twarzy

W tym roku w październiku oprócz głośnego czytania i przygotowania prac plastycznych, gromadziliśmy informacje o życiu i twórczości Ludwika Jerzego Kerna z okazji obchodów 10. rocznicy śmierci i 100. rocznicy urodzin. Ten łodzianin wiele utworów kierował do młodych czytelników. Ich przesłanie jest wciąż aktualne.

Festiwal Literacki Jaśnie Pan Kern

Aktywnie włączyliśmy się do projektu, którego celem jest popularyzacja twórczości łódzkiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej i autora tekstów piosenek Ludwika Jerzego Kerna w 100-lecie urodzin i 10-lecie śmierci poprzez zorganizowanie konferencji, wykładów, konkursu, filmowego poranka i wieczoru piosenek. Większość aktywności przygotowana została, aby promować twórczość literata wśród dzieci i młodzieży. Realizacją zajęło się Biuro Promocji i Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi.

źródło: https://www.wbp.lodz.pl/kern

Narodowe Czytanie Balladyny

We wrześniu 2020 r. uczniowie młodsi i starsi biorąc udział w Narodowym Czytaniu Balladyny,poznawali tematykę utworu patrona naszej szkoły. Wspólnie czytali fragmenty dramatu oraz wykonywali notatki i prace plastyczne.