Menu Zamknij

Sukcesy uczniów

Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach i odnoszą w nich wiele sukcesów.

Rok szkolny 2021/2022

Weronika Pidhorna (2b) zajęła I miejsce w kategorii ,,dziewczynki 8-10 lat” w Wojewódzkim turnieju o tytuł mistrza szachowego szachów szybkich. Zdobyła TYTUŁ MISTRZA SZACHOWEGO SZACHÓW SZYBKICH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO!

Anna Wiśniewska (5a) zajęła II miejsce w kategorii ,,dziewczynki 11-13 lat” w Wojewódzkim turnieju o tytuł mistrza szachowego szachów szybkich

Anna Orczykowska (1a) zajęła III miejsce w kategorii ,,dziewczynki 8-10 lat” w Wojewódzkim turnieju o tytuł mistrza szachowego szachów szybkich

Kamelia Czernilewska (4b) zajęła III miejsce w kategorii ,,dziewczynki 11-13 lat” w Wojewódzkim turnieju o tytuł mistrza szachowego szachów szybkich

Jakub Olszak (4b) zajął VII miejsce w kategorii ,,chłopcy 10-11 lat” w Wojewódzkim turnieju o tytuł mistrza szachowego szachów szybkich. Został najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem bez kategorii sportowej na tym turnieju.

Wyniki XXI Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie

pod hasłem Magiczna moc fantasy

  • konkurs plastyczny W krainie stworów:

Wiktor Książczyk Ib – wyróżnienie

Aleksandra Gruszecka IIb – wyróżnienie

  • konkurs literacki Pofantazjujmy!:

Anna Wiśniewska Va – wyróżnienie

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Łodzi w roku szkolnym 2021/2022

Tytuły finalistów otrzymali:

  • Maria Oziemska z klasy 8a w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii
  • Jakub Kubiak z klasy 8c w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii

Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rok szkolny 2020/2021

22 kwietnia 2021 roku odbyła się jubileuszowa XXX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W naszej szkole wzięło w nim udział 11 uczniów.

Spośród uczniów, którzy rozwiązywali zadania stacjonarnie najlepsze wyniki uzyskali:

w kategorii Maluch

Janek Wiercioch 3b – wyróżnienie
Ania Wiśniewska 4a – wyróżnienie
Ola Lewandowska 4b – wyróżnienie

w kategorii Kadet

Oliwia Kalinowska 7b – wyróżnienie

Szymek Pacaj z klasy 3b napisał konkurs w formie zdalnej i uzyskał maksymalną liczbę punktów.

Składamy gratulacje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do udziału w następnych jego edycjach 🙂

  • 22 lutego w naszej szkole 11 uczniów z klasy 3 (Natalka, Michalina, Karolina, Ala, Szymon, Janek, Miłosz, Mateusz, Adam, Piotrek, Janek) przystąpiło do konkursu ALFIK MATEMATYCZNY. W całej Polsce w tym konkursie wystartowało 13 662 uczniów.
    W naszej szkole dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Szymon Pacaj.
    Szymon zajął 8 miejsce w województwie łódzkim i zdobył aż 121 punktów.
  • Uczennica naszej szkoły, Karina Wójcik z klasy 8a zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym 2020/2021 z chemii.

Konkurs organizowany był przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Celem konkursu było min. rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu chemii,
pobudzanie twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym, wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia,

Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego uprawnia do przyjęcia ucznia w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

  • XI Konkurs „ Statystyka w karierze” 

Nasi uczniowie: Krystyna Balcerek, Zuzanna Socha i Jakub Kubiak z klasy VII c, zajęli 2 miejsce w XI Konkursie „Statystyka w karierze” organizowanym przez ŁCDNiKP i Urząd Statystyczny. Konkurs odbywa się pod patronatem Instytutu Statystyki i Demografii Uniwersytetu Łódzkiego.  

Celem konkursu jest aktywizowanie uczniów szkół podstawowych do świadomego planowania dalszej ścieżki kształcenia i rozpoznawanie potrzeb rynku pracy. Drużynie gratulujemy sukcesu, a uczniom klas VII i VIII, którzy wzięli udział w badaniach ankietowych, dziękujemy za współpracę i wypełnienie ankiety on-line, dotyczącej decyzji edukacyjno – zawodowej.  

  • W konkursie plastycznym Moje miasto w palecie barw w ramach XX Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie

Maria Wypiorczyk z klasy IVa

zdobyła III miejsce

  • W listopadzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki „I Ty zostaniesz Mickiewiczem”, zorganizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące.
    Zadaniem uczestników było dokończenie zaprezentowanego fragmentu opowiadania. Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie świetnie, zajmując czołowe lokaty;
    I miejsce Maria Druszczyńska z klasy VIIa
    (p. E.Czapelska – n-el j.polskiego)
    II miejsce Dominika Pietrus z klasy VIIIa
    II miejsce Marcin Staszak z klasy VIIIb
    (p. M.Wasilewska – n-el j.polskiego)
  • W grudniu 2020 r. uczennica kl. 7a Hania Cendrowicz wzięła udział w XXIX Bałuckich Spotkaniach Recytatorów organizowanych przez Bałucki Ośrodek Kultury Na Żubardzkiej i w gronie 39 uczestników zdobyła II nagrodę za prezentację tekstu Wandy Chotomskiej pt. Makaron.
  • w konferencji on-line Dzieci dzieciom o Kernie
    w ramach Festiwalu Literackiego Jaśnie Pan Kern
    wzięły udział:

Julia Nowak z klasy Va

Emilia Trzmielak z klasy VIb

Rok szkolny 2019/2020

  • w konkursie plastycznym Zaczaruj nutki w ramach XIX Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie

Maja Gołębiewska z klasy IIIa
zajęła II. miejsce

Rafał Jedlina z klasy Ia
otrzymał wyróżnienie

  • Wyniki XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2020

kategoria Żaczek
Szymon Pacaj 2b – wynik bardzo dobry

kategoria Maluch
Mikołaj Pietrzak 4a – wyróżnienie
Jan Sylwestrowicz 4a – wyróżnienie

kategoria Beniamin
Krystyna Balcerek 6c – wyróżnienie
Maria Oziemska 6a – wyróżnienie
Maria Druszczyńska 6a – wyróżnienie

kategoria Kadet
Marta Tomporowska 7b – wyróżnienie
Malwina Edyk 8b – wynik bardzo dobry


Rok szkolny 2018/2019

Anna Ginter z klasy VIII B

Szymon Boratyński z klasy VIII A

finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego w roku szkolnym 2018/19 organizowanego przez Łódzkie Kuratorium Oświaty

Matylda Paluszkiewicz z klasy VIIIa

wyróżnienie w konkursie artystycznym „Pożeracze książek”
organizowanym przez XXVI LO w Łodzi

Ignaczak Bartosz, Obidoski Jakub, Oziemska Zuzanna, Tarczyńska Anna, Więcek Michalina z klasy VII a

I miejsce w konkursie Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka „Moja pasja – moja przyszłość – mój własny biznes” organizowanym przez ŁCDNiKP i NBP

Hanna Chojnacka z klasy IIa

wyróżnienie w konkursie „Wyruszam w świat z książką” w ramach XVIII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych „Pokochaj czytanie”

Hanna Cendrowicz i Natalia Sikora – Fernandez z klasy Va

I.miejsce w konkursie „Porozmawiajmy o książce” w ramach XVIII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych „Pokochaj czytanie”

Alicja Grams i Matylda Paluszkiewicz z klasy VIIIa

wyróżnienie w konkursie „Świat pełen niespodzianek” w ramach XVIII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych „Pokochaj czytanie”

Kacper Goworek z klasy VIII b i Szymon Boratyński z klasy VIII a

III miejsce w konkursie geograficzno – językowym „English is my passport” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 189 w Łodzi

Hanna Cendrowicz, Agnieszka Dobrowolska, Natalia Sikora – Fernandez, Anna Wasiak
z klasy Va

II miejsce w konkursie na reklamę filmową zawodu arborysty organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi w ramach Projektu Akademii Przedsiębiorczego Ucznia

Antek Pokoca  z klasy IV b

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Skarby Łodzi” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 120 w Łodzi.

Ola Cieszyńska z klasy IV b

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Skarby Łodzi” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 120 w Łodzi.

Piotr Zemła z klasy IV b

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Skarby Łodzi” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 120 w Łodzi.

Olga Szymborska i Emilka Trzmielak z klasy IV b

Wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Skarby Łodzi” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 120 w Łodzi.

Natalia Boryca z klasy Va

I miejsce z wyróżnieniem w konkursie tanecznym organizowanym przez Szkołę Tańca „Eskulap”

Martyna Sapińska z klasy V a

I miejsce  w konkursie tanecznym organizowanym przez Szkołę Tańca „Eskulap”

Zuzanna Krauze z klasy V d

III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ORTO – STROFKI

Julia Turalska z klasy V a

II miejsce na V Festiwalu Wokalnym CANTUS organizowanym przez WODN Zgierz


Rok szkolny 2017/2018


Michalina Więcek z klasy VI a

I miejsce w XVI Konkursie Wiedzy o Ptakach „Hej dzieciaki, jakie to ptaki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Michalina Więcek z klasy VI a

I miejsce w konkursie plastycznym „Świat baśni rosyjskich – Władcy baśniowych krain”, zorganizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego

Anna Ginter z klasy VII b

II miejsce w konkursie plastycznym „Świat baśni rosyjskich – Władcy baśniowych krain”, zorganizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego

Anna Ginter, Kaja Kozera, Kornelia Kulon z klasy VII b

III miejsce w konkursie ŁCDNiKP i NBP Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka – O przyszłości marzę teraz.

Marta Bojanowska z klasy VII a

nagroda w konkursie graficznym „Czerń i biel – fantastyczne szachy”.

Wesołe Nutki

I miejsce na Dziecięcym Festiwalu Piosenki Europejskiej

Wesołe Nutki

wyróżnienie w 10 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Chrześcijańskiej w Warszawie

Zuzanna Linek z klasy Vb

nagroda w konkursie „Zaprojektuj okładkę zeszytu do przyrody”


Rok szkolny 2016/2017


A. Ginter, K. Kozera, O. Paradzińska z klasy VI b

I miejsce w konkursie „Wiedzy regionalno – ekonomicznej z elementami statystyki – Zwiedzaj, analizuj i obliczaj” organizowanym przez SP 54 w Łodzi pod patronatem NBP i Urzędu Statystycznego.

J. Frątczak, M. Edyk, J. Pikuła z klasy VB 

I miejsce w konkursie „Wiedzy regionalno – ekonomicznej z elementami statystyki – Zwiedzaj, analizuj i obliczaj” organizowanym przez SP 54 w Łodzi pod patronatem NBP i Urzędu Statystycznego.

Jakub Ertman kl. IV a

I miejsce w konkursie „Wiedzy regionalno – ekonomicznej z elementami statystyki – Zwiedzaj, analizuj i obliczaj” organizowanym przez SP 54 w Łodzi pod patronatem NBP i Urzędu Statystycznego.

Anna Ginter z klasy VI b

Wyróżnienie  w konkursie „Łódź znana i nieznana – Parki Łodzi”  SP 91 Konkurs pod Patronatem Senatora RP Ryszarda Bonisławskiego

 Jakub Pikuła z klasy VB

Finalista „Ogólnołódzkiego XV Konkursu Przyrodniczego” – ŁCDNiKP

 Michalina Więcek z klasy Va

II miejsce w konkursie przyrodniczo – informatycznym – „Dzikie jest piękne” – SP 5 i ŁCDNiKP

 Krzysztof Dankowski

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Dzikie jest piękne” – SP 5 i ŁCDNiKP

 Julia Frątczak, Julia Pierzchałka, Alicja Pietrzak

IV miejsce w konkursie „O przyszłości marzę teraz – ratownik medyczny” – ŁCDNiKP

 Kaja Kozera z klasy VI b

I miejsce w konkursie plastycznym „Świat baśni rosyjskich” zorganizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego

 Anna Ginter z klasy VI b

II miejsce w konkursie plastycznym „Świat baśni rosyjskich” zorganizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego

 Monika Rakowska z klasy VI b

Wyróżnienie  w konkursie plastycznym „Świat baśni rosyjskich” zorganizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego

 Martyna Wiszniewska

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Świat baśni rosyjskich” zorganizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego – kategoria klasy I-III

  Monika Rakowska z klasy VI b

Wyróżnienie w  IX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży – Mały Makuś,
w kategorii dzieci starsze, zorganizowanym przez ZPSP w Łodzi. Tytuł pracy „Zwierzęta w mieście”

Zuzanna Płócienniczak z klasy VI b

Wyróżnienie w  IX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży – Mały Makuś,
w kategorii dzieci starsze, zorganizowanym przez ZPSP w Łodzi. Tytuł pracy „Zwierzęta w mieście”

Anna Ginter z klasy VI b

zajęła 2 miejsce w IX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży – Mały Makuś, 

w kategorii dzieci starsze, zorganizowanym przez ZPSP w Łodzi. Tytuł pracy „Zwierzęta w mieście”

serdecznie gratulujemy.


Rok szkolny 2015/2016

Malwina Edyk z klasy IV b
zajęła I miejsce
Julia Frątczak z klasy IV b
otrzymała wyróżnienie
w konkursie plastycznym „Mój niedźwiadek Wojtek”
zorganizowanym przezŁCDNiKP

Zofia Grochowska z klasy VI a
zajęła II miejsce
Paweł Rajnert z klasy V a
zajął III miejsce
w konkursie literackim
Tylko dzięki przyjaźni można być w pełni szczęśliwym człowiekiem”
zorganizowanym przez ŁCDNiKP

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016

Żaczek- klasa 2

Andrzejczyk Maja i Cendrowicz Hania-wyróżnienie

Maluch- klasa 3

Tomporowska Marta– wyróżnienie

Maluch- klasa 4

Gonera Mateusz i Edyk Malwina– wyróżnienie

Beniamin- klasa 5

Boratyński Szymon– wyróżnienie

Beniamin- klasa 6

Dobrosz Maja – bardzo dobry
Gonera Magdalena
i Saciuk Helena– wyróżnienie

Maja Dobrosz z klasy VI azajęła I miejsce 
w konkursie „Lektury znane i lubiane”

Magda Gonera z klasy VI azajęła II miejsce 
w konkursie „Lektury znane i lubiane”

Maja Dobrosz, Magda Gonera, Zofia Grochowska, Dominika Gruszka i Maciek Drozd z klasy VI azajęli III miejsce w konkursie ŁCDNiKP i NBP Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka

 Anna Ginter, Kaja Kozera, Małgorzata Zgórniak, Oskar Dyka i Mateusz Krupski z klasy V b zajęli I miejsce w konkursie ŁCDNiKP i NBP Akademia Przedsiębiorczego Dzieciaka

Julia Kosek, Kaja Kozera, Oliwia Paradzińska z klasy Vbzajęły III miejsce w Konkursie „Wiedzy regionalno-ekonomicznej z elementami statystyki”

Maja Dobrosz, Magda Gonera i Maciek Drozd z klasy VI a zajęli I miejsce
w grze miejskiej organizowanej przez SP 54 i Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich „TOPOGRAFIE”

Maja Dobrosz z klasy VI a
zdobyła I miejsce i tytuł laureata w Ogólnołódzkim Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez ŁCDNiKP

Maciek Drozd i Magda Gonera  z klasy VI a zdobyli tytuł finalistów
w Ogólnołódzkim Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez ŁCDNiKP

Zespół „Julek”
zajął I miejsce w VII Edycji Konkursu „Inscenizacje wierszy Juliana Tuwima”

Magdalena Gonera z klasy VI a
zajęła I miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym EUROMATEMATUŚ zorganizowanym przez Szkołę Europejską w Łodzi

Helena Saciuk z klasy VI b
zajęła III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym EUROMATEMATUŚ zorganizowanym przez Szkołę Europejską w Łodzi

Maja Dobrosz  z klasy VI a otrzymała wyróżnienie w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym EUROMATEMATUŚ zorganizowanym przez Szkołę Europejską w Łodzi

Helena Saciuk  uczennica klasy VIb
zajęła II miejsce w konkursie „Pożeracze książek” organizowanym przez Gimnazjum nr 10

Maja Dobrosz, Magdalena Gonera i Maciej Drozd z klasy VI a
zajęli I miejsce w konkursie „Przyrodnik na 12” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 12 w Łodzi

Mateusz Krupski z klasy V B
zdobył wyróżnienie w Konkursie Europejska Bombka zorganizowanym przez europosła Ziemi Łódzkiej Jacka Saryusz- Wolskiego.

Zespół „Wesołe Nutki”
zajął I miejsce w Ogólnołódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej