Z historii naszej szkoły

Zdjęcie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 65 rozpoczęła swą działalność 17 marca 1945r.Początkowo mieściła się w lokalach przy ul. Łagiewnickiej 90, a nastepnie Zgierskiej 166.Od 1955 roku funkcjonuje we własnym nowym budynku przy ul. Pojezierskiej 10. W szkole mieściło sie wtedy 11 izb lekcyjnych, sala gimnastyczna, pracownia chemiczna i zajęć technicznych, kuchnia, jadalnia, biblioteka, gabinety lekarskie.

12 lutego 1967 r. miało miejsce ważne wydarzenie w życiu społeczności uczniowskiej- uroczyste nadanie szkole imienia Juliusza Słowackiego.

Od poczatku swego istnienia szkoła prężnie współpracowała z ośrodkami kultury, instytucjami i organizacjami społecznymi. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych,szczególnie sportowych. Uzyskiwali liczne sukcesy w pływaniu i gimnastyce artystycznej.Pod opieką nauczycieli prowadzili spółdzielnię uczniowską.

W ciągu istnienia szkoły kierowało nią kilku dyrektorów. Najdłużej na tym stanowisku, bo aż 27 lat, pracowała p. Wiesława Wójcik. Obecna dyrektor, p.Iwona Kupczyk-Dzierbicka, jest szóstym z kolei dyrektorem naszej szkoły.

Dokument wydrukowany ze strony: www.sp65lodz.pl/historia-szkoly/