Menu Zamknij

Dzień Niepodległości w naszej szkole

W środę, 9 listopada w naszej szkole uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Świętowaliśmy tańcem, śpiewem i pięknym polskim słowem.  Uczniowie klas 8 tańczyli Mazura i Poloneza, uczniowie klasy 4a Krakowiaka, a najmłodsi z 1a Kujawiaka. Odśpiewane zostały piękne pieśni, a na końcu uroczystości wysłuchaliśmy „Hymnu” Słowackiego w wykonaniu Sanah. Przypomnieliśmy sobie jak ważna jest dla Polski Niepodległość. Atmosfera była podniosła i uroczysta.

Cała szkoła została pięknie udekorowana. Harcerze pełnili warty honorowe przy sztandarze szkoły i tekstem hymnu. Uczniowie przygotowywali prace „ Czym dla mnie jest niepodległość?” , które ozdobiły korytarz na drugim piętrze.

W związku z świętem 11 uczniowie klas 7a i 8a wzięli udział w grze miejskiej „Na tropie tajemnic Niepodległości”.