Menu Zamknij

III miejsce w Finale Pucharu Marszałka!

Za nami pierwszy Finałowy Turniej o Puchar Marszałka Woj. Łódzkiego.

Na prawdę dobrze się bawiliśmy i emocjonowaliśmy się partiami kolegów. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wzorowe zachowanie, podczas całej wycieczki i turnieju. Byłem z Was dumny, kiedy cierpliwie, grzecznie i z powagą czekaliście na ogłoszenie wyników.

Pod względem sportowym, Turniej możemy zaliczyć do tych udanych. III miejsce wśród wszystkich szkół woj. łódzkiego, to brzmi dumnie! Choć po wygranym półfinale, ostrzyliśmy sobie zęby na 1 miejsce. Trzeba przyznać jednak, że konkurencja była tego dnia bardzo silna. Muszę przyznać, że 3 miejsce w największej mierze zawdzięczamy Helence Zielińskiej, którą chłopaki z drużyny, obiecali nieść na rękach do szkoły. Helenka w trzeciej rundzie, wygrała decydującą batalię i zamiast remisu, wygraliśmy rundę. Ta różnica, te 1/2 punktu zadecydowało o brązowym medalu!!

W Turnieju Indywidualnym, nasi zawodnicy także pokazali się z bardzo dobrej strony. Tu, największe słowa uznania kieruję do Adriana Kinasa, który spośród 20 zawodników grupy amatorskiej, zajął III miejsce! Brawo Adi, pierwszy turniej, a już wracasz z pokaźnym pucharem. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję. Puchar od dziś będzie można oglądać w szkolnej gablocie. Teraz tylko trenować i w przyszłym roku idziemy jak po swoje.

Wyniki turnieju, pojawią się w ciągu tygodnia na Chessarbiter.