Pierwsza Pomoc

W tym roku szkolnym szkolnym klasa 3b w ramach akcji klasowej Rodzice – dzieciom uczestniczyli w lekcjach udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie i uczennice pod pilnym okiem p. Rutkowskiej – mama uczennicy Basi Rutkowskiej doskonaliły umiejętność udzielania pomocy podczas skaleczenia, poparzenia, krwotoku z nosa, wzywania służb ratunkowych, sprawdzenia stanu przytomności u poszkodowanego oraz prawidłowego udrażniania dróg oddechowych i sprawdzania oddechu. Ponadto uczniowie wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach z zakresu umiejętności układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo – oddechowej u osoby dorosłej. Swoją wiedzą i pomocą służyły również inni rodzice p. Kościan-mama uczennicy Wiktorii Kościan oraz p. Jakubczyk-tata Mai Jakubczyk.
Dziękujemy ze poświecenie i trud włożony w naszą edukacja uczniowie i uczennice klasy 3b oraz wychowawczyni Ewa Zielińska.