Projekt „Edukacja finansowa dzieci i młodzieży”

Bierzemy udział w realizacji projektu pt.: „Edukacja finansowa dzieci i młodzieży”,
który organizowany jest przez Studencką Klinikę Finansów  działającą przy Instytucie Finansów
Uniwersytetu Łódzkiego. Program edukacji finansowej ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw dzieci
 w zakresie gospodarowania budżetem, rozpoznawania wartości pieniądza i oszczędzania.
Uczniowie klas II i III poznali jakie są waluty świata, czym się różnią, skąd pochodzą ich nazwy,
czym jest strefa euro. Również w  ramach realizacji tego programu rozpoczęły się zajęcia na temat cyberbezpieczeństwa dla uczniów  klas VI, VII, VIII. Podczas tych lekcji dowiedzą się o rodzajach zagrożeń, na które narażeni są użytkownicy Internetu, poznają także potencjalne ryzyka oraz jak się przed nimi uchronić.