Realizujemy innowacje

Od września 2021 r. uczniowie naszej szkoły biorą udziału w innowacji „Inspirujemy do bycia EKO – 10 wyzwań ekologicznych z TIK”. Jest to całoroczna akcja realizowana w wielu szkołach Łodzi i całej Polski. Koordynatorem innowacji jest p. Katarzyna Skolimowska – doradca metodyczny ŁCDNIKP. Opiekunkami szkolnym są Panie Barbara Włodarczyk i Agnieszka Turalska.

Głównym celem innowacji jest wzbogacenie wiedzy i rozwijanie umiejętności uczniów w obszarze treści ekologicznych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Co miesiąc uczniowie wykonają jedno, za każdym razem inne, zadanie ekologiczne, które zostanie stworzone i zaprezentowane przy pomocy różnych narzędzi informatycznych. Niektóre z zadań przygotowywane będą w języku angielskim, co pozwoli uczniom na poszerzenie ich kompetencji językowych

Spróbujemy odpowiedzieć m.in. na pytania:

• Jak prawidłowo segregować śmieci?
  • W jaki sposób ograniczyć używanie plastiku?
  • Jak oszczędzać wodę?
  • Dlaczego warto pić kranówkę?
  • Jak nie marnować jedzenia?
  • Co robić z niepotrzebnymi lub zepsutymi rzeczami?
  • Co to jest ślad węglowy i jak go zmniejszyć?
  • Skąd się bierze smog i jak temu zaradzić?

Zakończeniem wspólnego projektu będzie festiwal „Nasz głos w obronie środowiska”, podczas którego reprezentanci każdej ze szkół uczestniczących w innowacji, będą mogli wygłosić swoje wystąpienie podczas wspólnego seminarium naukowego.