Menu Zamknij

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad dwa miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody.

Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.  W przygotowania do Dnia Wody zaangażowana była cała społeczność szkolna. Tego dnia większość z nich przyszła do szkoły w niebieskich lub granatowych strojach. Przeprowadzono lekcje na temat braku dostępu wody. Przygotowano plakaty.  W trakcie swojej podróży, dzięki zadaniom, dowiedzieli się m.in. jak wygląda Kiosk Wodny, gdzie leżą Sudan i Somalia i jakie konsekwencja wynikają z braku dostępu do wody. Poznali jakie działania Polska Akcja Humanitarna podejmuje w Afryce i jak pomaga krajom zmagającym się z problemami wodnymi. 

Na kiermaszu, który odbył się tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli zakupić niebieskie galaretki, niebieskie ciasta, babeczki z polewą niebieską oraz inne przesmaczne smakołyki oraz drobne fanty. Zebrane pieniądze zostały przekazane budowę studni w Sudanie Południowym.

 Szkoła zebrała 1914,48 zł, które zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. To wspaniałe podsumowanie  działań Szkoły Podstawowej nr 65 w Łodzi w myśl zasady KIMKOLWIEK JESTEŚ POZOSTAŃ CZŁOWIEKIEM.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie!!!!