Menu Zamknij

Szachy w naszej szkole

W tym tygodniu powstała na terenie naszej szkoły szachownica plenerowa. Uczniowie uczęszczający na kółko szachowe, przetestowali ją we wtorek podczas uroczystego zakończenia pierwszego roku zajęć. Konkurs „wizja” (odnajdywanie pól w ciągu 30 sekund) wygrała Natalia Berger z III b z wynikiem 11 poprawnych pól. Anna Wiśniewska z klasy IV a, która zaprojektowała logo klubu szachowego Łódź Kocha Szachy®, otrzymała nagrodę w postaci książki P.Wolffa – Szachy dla żółtodziobów. Życzymy naszym uczniom dalszych postępów na drodze do Arcymistrzostwa!

,,Nauczcie swoje dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”
– Paul Morphy, najlepszy szachista w XIX wieku

W związku z powstaniem szachownicy, pragniemy w imieniu dzieci podziękować Pani dyrektor Iwonie Kupczyk-Dzierbickiej, Radzie Rodziców, Annie Zaraś oraz Justynie Wypiorczyk. Bez wsparcia i pracy tych osób nasza szachownica nie powstałaby.