Menu Zamknij

Szkolenie- Dziennikarstwo online

W dniach 11, 16, 18, 23 i 25 lutego odbyło się szkolenie „Dziennikarstwo online”, prowadzone przez trenerów z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju (Małgorzatę Szczypkę i Katarzynę Błaszczyk) oraz przez p. Dorotę Grzegorczyk z BOK „Na Żubardzkiej”. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie klasy 7a.

Ze względu na pandemię wirusa covid-19 zajęcia odbywały się w formie online, na platformie Teams.

Celem spotkań było zainteresowanie nas tematem dziennikarstwa oraz zapoznanie nas z podstawowymi informacjami związanymi z zawodem żurnalisty.

Uczyliśmy się m. in. o zasadach bezpieczeństwa w sieci, o sposobach otrzymywania lepszych zdjęć, nagrywaniu filmów, tworzeniu grafiki. Po pięciu dniach zajęć potrafimy powiedzieć, czym charakteryzuje się dziennikarstwo, jakie są typy oszustw w Internecie, umiemy przygotować i przeprowadzić wywiad oraz posiadamy umiejętność stworzenia oprawy graficznej artykułu.

I ,choć to nasza subiektywna opinia, najciekawszą częścią szkolenia było omówienie kodeksu dziennikarskiego oraz bardziej praktycznej wiedzy o różnych formach publicystyki.

Autorski plakat jednej z grup, wykonany podczas szkolenia