Menu Zamknij

WORLD RESTART A HEART DAY 2021

💚🫁🍀 WORLD RESTART A HEART DAY 2021 💚🫁🍀
18 października uczniowie klasy 8a pod opieką Pana Marcina Polińskiego wzieli udział w inicjatywie pt.World Restart a Heart Day. Wydarzenie to ma wzmacniać wiedzę społeczną w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz jej roli w ratowaniu życia człowieka.
Zadaniem 8-osobowych zespołów było prowadzenie RKO w sposób nieprzerwany przez 30 min. Nad poprawnością wykonywania RKO czuwali ratownicy medyczni oraz pielęgniarki.
W ramach działań udział wzięło 112 osób z 10 różnych podmiotów: firm, szkół i organizacji. Dodatkowo obecne były władze Miasta Łodzi, przedstawiciele Rady Miasta, służb mundurowych oraz właściciele firm z których zespoły ratownicze zostały zaproszone do przedsięwzięcia.
❗💪„30 UCIŚNIĘĆ, 2 WDECHY RATOWNICZE – TAK RATUJE SIĘ ŻYCIE”💪