Menu Zamknij

Akcja Żonkile 2024 – ciąg dalszy

W minionym tygodniu uczniowie z Ukrainy,uczący się w naszej szkole, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji społeczno -edukacyjnej,,Żonkile 2024 -Polin”,poświęconej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim . Dzieci z młodszej grupy wiekowej wykonały papierowe żółte żonkile – symbol tej akcji.Obejrzały również film „Pamięć drobinek „i wykonały szereg ćwiczeń plastycznych dotyczących jego treści .Uczniowie z klas 4-6 wysłuchali słuchowiska „Szuflada”oraz opowiadania „Takich dwóch ,jak nad trzech”. Chętnie dzielili się wrażeniami związanymi z losami głównych bohaterów. Młodzież z najstarszej grupy wiekowej obejrzała dwa filmy .Pierwszy- poświęcony Markowi Edelmanowi pt.”Zdążyć przed panem Bogiem” i drugi -” Polin – Łódzkie Getto”. Dzięki tym projekcjom uczniowie z Ukrainy poznali fakty z przebiegu powstania w getcie warszawskim w 1943r.,ale też przyswoili sobie informacje z historii Łodzi .