Wizyta w Alliance Française w Łodzi

W dniach 17 i 19 kwietnia uczniowie klas siódmych odwiedzili Alliance Française w Łodzi. Alliance Française to stowarzyszenie zajmujące się promocją języka francuskiego i kultury francuskiej. Uczniowie obejrzeli zbiory komiksów francuskojęzycznych i zostali zachęceni do korzystania z biblioteki francuskiej. Mieli okazję poznać bliżej kulturę Francji oraz wykorzystać w praktyce zdobyte kompetencje językowe. Warsztaty odbyły się w towarzystwie pani Juliette – native speakera. Była to okazja do przełamania bariery językowej. W konsekwencji uczniowie mogli nabrać pewności w posługiwaniu się językiem francuskim. Ciekawą częścią warsztatów było uświadomienie uczniom jak ważna i dobrze widziana na rynku pracy jest znajomość języka francuskiego. Zwieńczeniem warsztatów było obejrzenie i omówienie wystawy zdjęć francuskiego fotografa Yanna Arthusa-Bertranda. Fotografie ilustrują i pomagają wyjaśnić kwestie związane z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju określonymi przez UNESCO.