Menu Zamknij

Warsztaty dla uczniów z Ukrainy

W miesiącu kwietniu na terenie naszej szkoły zorganizowane zostały warsztaty dla uczniów z Ukrainy. Związane one były z Kampanią Komisji Europejskiej pod hasłem ,, Będę mieć oczy szeroko otwarte”. Kampania ta ma na celu podniesienie świadomości wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na temat problemów ludzi uciekających przed wojną. Uczniowie w oparciu o historię ukraińskiej uchodźczyni Sofii (bohaterki książki P.Thito i A.Sarviny pt.”Dziewczyna, która miała oczy szeroko otwarte”) rozmawiali o potrzebie empatii, solidarności i wzajemnego wsparcia dla ofiar przemocy ,wojny i prześladowań. Omawiali i ćwiczyli formy zwalczania stresu , nieufności i strachu.Zajęcia warsztatowe odbywały się w bibliotece szkolnej pod kierunkiem nauczycielek :p.B. Styrzyńskiej i E.Konopińskiej.